Çok güzel bir bahçeye sahip olmak istiyorsunuz ama arazı şartları buna el vermiyorsa ve bahçenize, otopark alanlarına, daha geniş araziye sahip olmak için yüksek ve sağlam bir istinat duvarına mı ihtiyaçınız var hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Beton perde duvarının yanı sıra desenli ve istediğiniz yüksekliklerde yapabiliriz hatta istediğiniz aralarda kolonlar yapabiliriz. Ankara’nın bir çok yerinde birbirinden güzel bahçe duvarı yaptığımız ve ankaranın bütün semtlerinde referanslarımız vardır.

 

 

 

 

 

 

 

Bir istinat duvarı demir donatısı nasıl olmalı ; İstinat duvarı bir mühendis ve veya bilir kişi diyelim yüksek bir duvar için temel ölçüleri nasıl olmalı diye soracak olursak duvar yüksekliğinin en az yarısı kadar altında temel olması gerekir. örneğin  3 metre yüksekliğinde bir duvar yapılacak ve bunun temel ölçüsü ve demir ölçüleri için örnek verelim radya temel yapılmalıdır. Demir arası ölçüleri ise dik filizler taşıyıcı gücünü göz önüne alırsak 15 cm 20 cm arası olmalıdır. yan tevci demirler 20 cm aralıklarda olmadır. Dikme demirlerin kalınlığı 12mm 14mm 16mm kadar olabilir.

İstinat Duvarın Beton Kalınlığı; Beton kalınlığı çelik kalıp sisteminde fazla sorun işkal etmez en fazla kalınlık 40 cm ve bunun altıdır. Ayrıca desenli kalıplarımız ile duvarın yüzeyi desenli olup ve sonradan duvarın yüzeyini kaplamak için esktra maliyet çıkmazsınız küpeşte dahil yapmaktayız..

Ankara istinat perde duvarı, ihata duvarı ankara, ankarada yuksek duvar yapımı, beton perde duvar, çelik kalıp duvar, dolgu duvarı, beton duvar, desenli istinat duvarı yapımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.